درمان ریزش مو با خوردن پسته فندقی فله

پسته فندقی فله در دنیا انواع مختلفی دارد به طور کلی آنها را بر اساس محل مبدا طبقه بندی می کنند هر کشوری انواع خاص خود را دارد. تفاوت اصلی رنگ، طعم، اندازه، دوره برداشت و کیفیت است.

ایران یکی از کشورهای تولید کننده اصلی در سطح جهان است ایرانیان به طیف وسیعی از انواع پسته خود می بالند و هر کدام طعم و ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارند.

پسته یکی از آجیل های محبوب در ایران و سراسر جهان است ارقام پسته کشت شده در ایران متعلق به گونه اهلی با نام علمی Pistacia Vera می باشد.

ایران دارای بیش از 70 رقم و ژنوتیپ پسته ماده و تعداد زیادی ژنوتیپ نر است از معروف ترین انواع پسته در ایران می توان به کله قوچی، اکبری، احمد آقایی و فندقی اشاره کرد.

برخی از تولیدکنندگان پسته از ماشین‌هایی برای باز کردن مصنوعی پوست پسته در حالی که کاملاً رسیده نیستند استفاده می‌کنند.

پسته

این هسته‌ها ممکن است به بزرگی هسته‌های طبیعی نباشند زیرا آنقدر پخته نیستند که پوسته‌ها را به طور طبیعی باز کنند. یعنی معمولا کوچکتر هستند.

این نوع پسته ایرانی به طور طبیعی بسته است و هنوز باز نشده است. در طول فرآیند پوست کندن پسته های پوسته سخت و بسته، مغزهای طبیعی را با یک روش مکانیکی رشد می دهند انواع پسته نیز دارای پوسته بسته هستند.

پسته ایران به اشکال مختلف پوسته دار بدون پوست، خام و برشته عرضه می شود هر فرم طرفداران خود را دارد و با توجه به علاقه خود می توانید هر کدام از آنها را خریداری کنید.

خرید پسته پوست‌دار مقرون به صرفه‌تر است زیرا فقط وزن مغز آن را پرداخت می‌کنید.

قیمت پسته پوست کنده به دلیل فرآیند پوست اندازی که طی می کنند واقعاً بالاتر است اما با مقایسه وزن مغزها و قیمتی که به ازای هر کیلوگرم می پردازیم، متوجه می شوید که در واقع هزینه کمتری برای پسته پوست کنده به جای پسته بدون پوست پرداخت می کنید.

همچنین پسته پوست‌دار راحت‌تر خورده می‌شود اما می‌توان گفت که برخی افراد از شکستن مغزها لذت می‌برند.

پسته پوسته دار که به مغز پسته نیز معروف است از پسته پوسته باز و بسته به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *