دانشمندی که توانست با جیوه پوست تخم مرغ را ترمیم کند!

آیا خرید و فروش جیوه جرم است به دلیل ترکیبات غیر آلی. جیوه “نمک ها” را تشکیل دهد که معمولاً پودر یا کریستال های سفید هستند. جیوه همچنین با کربن ترکیب می شود و ترکیبات آلی جیوه را می سازد. متیل جیوه رایج ترین آن است که عمدتاً توسط ارگانیسم های میکروسکوپی در آب و خاک تولید می شود.

هنگام تست چگالی جیوه نقره ای مشخص گردید می تواند مقدار متیل جیوه ای را که این موجودات کوچک می سازند افزایش دهد. جیوه فلزی مایعی متراکم است که به راحتی در دمای اتاق تبخیر می شود. جیوه فلزی به راحتی در پوست شکسته جذب نمی شود.

جیوه

با این حال، حتی در دمای اتاق تبخیر می شود. هر چه دما بالاتر باشد بخارات بیشتری آزاد می شود. در هنگام جداسازی جیوه از تلویزیون قدیمی بخارات جیوه بی رنگ و بی بو هستند، اگرچه می توان آنها را با کمک نور فرابنفش دید. نمک های جیوه گاهی در کرم های روشن کننده پوست و به عنوان کرم ها و پمادهای ضد عفونی کننده استفاده می شود.

جیوه یک عنصر فلزی کمیاب طبیعی و نوروتوکسین شناخته شده با نماد اتمی جیوه روحانی، عدد اتمی 80 و وزن اتمی 200.59 است. جیوه در تولید و همچنین در تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی، کودها و آفت کش ها استفاده شده است. به عنوان یک مایع فلزی سنگین و سفید نقره ای در دمای اتاق که بی بو است مشخص می شود. قرار گرفتن در معرض از طریق استنشاق بخار، بلع یا تماس رخ می دهد.
نوروتوکسیک که پس از قرار گرفتن در معرض بخار جیوه فلزی مشاهده می شود به یون جیوه دو ظرفیتی که از طریق اکسیداسیون در بافت مغز تشکیل می شود نسبت داد. به طور قابل توجهی جیوه بیشتری پس از استنشاق جیوه عنصری به مغز موش ها و میمون ها منتقل می شود تا پس از تزریق داخل وریدی دوزهای معادل شکل جیوه.
 • منابع:
  1. Mercury | Hg – PubChem – NIH
 • تبلیغات:
  1. 30 روزه با ما خوش هیکل شوید
  2. مردمان ثرومندی را که شاد نیستند بشناسید!
  3. شگفتیهای زندگی یک فرد میلیاردر!
  4. یک مرد خود را جلو درب خانه آتش زد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *