خرما بم عامل سرطان از سوی پزشکان شناخته شده است

خرما بم منبع غنی از فیبر غذایی است که ممکن است به کاهش خطر یبوست کمک کند و همچنین حاوی گروهی از آنتی اکسیدان ها مانند: فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و اسید فنولیک است که می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن کمک کند.

علاوه بر این، خرما منبعی غنی از پتاسیم، منبع خوبی از آهن و منیزیم است، همچنین حاوی گروهی از ویتامین های گروه B مانند: فولات و اسید پانتوتنیک.

برای مطالعه بیشتر در مورد مواد مغذی و کالری خرما می توانید به مقاله میزان کالری خرما مراجعه کنید. مطالعات مربوط به فواید خرما مطالعه ای که در سال 2015 در مجله آیورودا و پزشکی یکپارچه منتشر شد، که بر روی موش ها انجام شد، نشان داد که مکمل های غذایی میوه خرما می تواند تأثیر مفیدی در کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر داشته باشد و شروع آن را به تاخیر بیندازد.

بیماری یا کند کردن پیشرفت آن در بیماران مبتلا به آن یک مطالعه آزمایشگاهی منتشر شده در مجله کربوهیدرات پلیمرها در سال 2005 نشان داد که ترکیب گلوکان موجود در خرما دارای فعالیت ضد توموری قوی است، اما این مطالعه مقدماتی است و مطالعات بیشتری انجام شده است. هنوز هم برای اثبات این موضوع در انسان مورد نیاز است.

مطالعه ای که در مجله تغذیه بریتانیا در سال 2015 منتشر شد نشان داد که مصرف خرما می تواند خطر ابتلا به سرطان روده را کاهش دهد، بدون اینکه باعث تغییر در میکروبیوتای روده شود، و نتایج همچنین نشان داد که افرادی که 7 خرما به وزن تقریبی 50 گرم خوردند، حرکات روده آنها افزایش یافت، غلظت آمونیاک در مدفوع و سمیت ژنتیکی در مایع موجود در مدفوع به طور قابل توجهی کاهش یافت.

یک مطالعه اولیه منتشر شده در مجله کشاورزی نشان داد و Food Chemistry در سال 2009، که مصرف خرما، عمدتاً نوع شیرین، توسط افراد سالم می تواند بر سطح تری گلیسیرید خون و استرس اکسیداتیو تأثیر بگذارد، اما هنوز مطالعات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *