توصیه غذایی اصلی برای کنترل خطر بیماری مزمن و وزن پسته

در دهه 1880، پسته برای اولین بار به عنوان آجیل مخصوص توسط مردم خاورمیانه به آمریکا وارد شد.

درختان پسته در اوایل دهه 1930 به طور آزمایشی در کالیفرنیا کاشته شدند.

پس از یک دهه تحقیق دقیق و پرورش انتخابی، یک گونه خاص خاورمیانه (کرمان) برای حمایت از تولید تجاری ظهور کرد.

پسته در خوشه های سنگین انگور مانند رشد می کند و مانند بادام با پوسته ای گوشتی احاطه شده است.

پسته در اواخر تابستان یا اوایل پاییز می رسد، پوسته آن گلگون می شود و پوسته داخلی آن به طور طبیعی در امتداد بخیه ها شکافته می شود پسته فندقی درخت پسته تا 10 متر (30 فوت) بلند می شود.

درخت پسته گیاهی بیابانی مقاوم به آفتاب و خاک شور است.

در دهه‌های 1960 و 1970، کشت تجاری پسته در دره مرکزی کالیفرنیا گسترش یافت، جایی که تابستان‌های طولانی و گرم برای رسیدن مناسب میوه ایده‌آل بود.

این مهره دارای پوسته بیرونی سفید و پسته خشک خام سفت است که حدود 50 درصد وزن پسته را تشکیل می دهد.

این دانه دارای پوست نازک و گوشت سبز روشن با طعمی خاص است.

ایران و کالیفرنیا بزرگترین تولیدکنندگان پسته اکبری یزد  در سراسر جهان هستند که هر کدام سالانه چند صد میلیون پوند تولید می کنند.

مغز پسته اغلب به عنوان تنقلات مصرف می شود، برشته شده و نمک زده یا طعم دار شده و در محصولات غذایی مانند بستنی، سالاد یا محصولات نانوایی گنجانده می شود.

در دهه 1980، یک توصیه غذایی اصلی برای کنترل خطر بیماری مزمن و وزن، کاهش چربی رژیم غذایی بود که سوالاتی را در مورد محتوای چربی کل آجیل علیرغم سابقه سنتی آنها به عنوان یک غذای طبیعی، سالم و غنی از مواد مغذی ایجاد کرد.

در این دوره، صنایع غذایی در پاسخ به توصیه‌های تغذیه سالم، غذاهای کم‌چرب را تبلیغ می‌کردند و مصرف‌کنندگان به رژیم‌های غذایی کم‌چرب روی آوردند و اغلب مصرف آجیل را محدود می‌کردند.

امروزه مشخص شده است که پسته فندقی وقتی آجیل در حد اعتدال مصرف شود، با کمک به مصرف کنندگان در کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع (SFA) و افزایش مصرف اسیدهای چرب تک غیراشباع (MUFA) و اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، می تواند در یک رژیم غذایی سالم برای قلب قرار گیرد.

PUFA).3,-9 اخیراً، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) گزارش داد که پسته اکبری صادراتی مصرف‌کنندگان عموماً در مورد اثرات سلامتی MUFA و PUFA بی‌اطلاع هستند و نیاز به برنامه‌های آموزشی بهتر برای ارتقاء آگاهی از این چربی‌های غذایی سالم را تشخیص دادند. 10

طبق ادعای بهداشتی واجد شرایط FDA، تولیدکنندگان پسته مجاز به بیان موارد زیر هستند: «شواهد علمی نشان می‌دهد، اما ثابت نمی‌کند که خوردن 1.5 اونس در روز از اکثر آجیل‌ها مفید است.

 • منابع:
  1. Pistachio nuts: composition and potential health benefits
 • تبلیغات: 
  1. با میکسر می توانید 10 تن آلوچه را در نیم ساعت مخلوط کنید
  2. عرضه کننده یخچال روباز خوابیده
  3. خیاطان برای دوخت لباس فتحعلی شاه از پارچه برزنت استفاده می کردند
  4. ارسال جوراب ایرانی برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *