تخفیف 80 درصدی بادام زمینی نمکی در بازار تهران

هم بادام زمینی نمکی و هم کره بادام زمینی سرشار از چربی تک غیراشباع هستند، نوعی چربی که با کاهش بیماری قلبی و کنترل بهتر قند خون مرتبط است.

کره بادام زمینی برای چندین دهه یکی از مواد اصلی در فروشگاه های آمریکا بوده است اما اخیراً انواع دیگری از کره های آجیلی مانند کره بادام شروع به محبوبیت کرده اند.

این روند اخیر در بازار کره آجیل این سوال را ایجاد می کند: کدام کره آجیل سالم ترین است؟ در حالی که قیمت کره بادام معمولاً بالاتر از قیمت کره بادام زمینی است، آیا این بدان معنی است که سالم تر است؟

وقتی با گزینه های زیادی روبرو می شوید، انتخاب سالم معمولاً واضح نیست ما محتوای مغذی هر دو کره بادام و بادام زمینی را تجزیه می کنیم تا مشخص کنیم کدام یک مزیت سلامتی بیشتری دارد.

فقط به یاد داشته باشید، این کل بسته مواد مغذی است، نه فقط یک یا دو مورد، که تعیین می کند یک غذا چقدر برای سلامتی شما مفید است.

بادام

برای پاسخ سریع هر دو کره آجیل ارزش غذایی مشابهی دارند. کره بادام کمی سالم تر از کره بادام زمینی است زیرا ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بیشتری دارد.

هر دو کره آجیل تقریباً از نظر کالری و شکر برابر هستند اما کره بادام زمینی پروتئین کمی بیشتر از کره بادام دارد.

اکثر آجیل ها و کره های آجیل از نظر کالری در هر اونس تقریباً یکسان هستند دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی یا بادام حاوی کمتر از 200 کالری است بنابراین اگر نگرانی اصلی شما کالری است، تفاوتی وجود ندارد.

با این حال تمام کره های آجیل نسبت به سایر غذاها کالری بالایی دارند، بنابراین مراقب میزان پخش کردن روی نان تست خود باشید.

تقریباً همه انواع آجیل حاوی مقدار زیادی چربی هستند اما این بدان معنا نیست که برای شما مضر هستند نوع چربی مهم ترین عاملی است که باید در نظر گرفته شود و این جایی است که کره بادام نسبت به همتای بادام زمینی خود لبه کمی دارد.

با این وجود، یک وعده 2 قاشق غذاخوری کره بادام حاوی تقریباً 25 درصد چربی تک غیراشباع بیشتر از همان مقدار کره بادام زمینی است.

یک وعده کره بادام زمینی نیز بیش از دو برابر یک وعده کره بادام چربی اشباع شده دارد در حالی که چربی اشباع شده لزوماً در حد اعتدال مضر نیست، مصرف بیش از حد آن می تواند کلسترول شما را افزایش دهد که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *