با نوشیدن آب معدنی تهران انرژی لازم را برای کار کردن در صبح به دست آورید

نویسندگان  توضیح داده‌اند که آب معدنی تهران مختلف (عمدتاً آب‌های گازدار بی‌کربناته) ممکن است نقش مهمی در تنظیم سطوح لیپوپروتئین در انسان داشته باشند.

مکانیسم های دیگری نیز می تواند اضافه شود. Capurso و همکاران 21 افزایش سطح اسیدهای صفراوی در مدفوع و کاهش حجم کیسه صفرا را در افراد هیپرکلسترولمیک که آب معدنی غنی از نمک مصرف می کردند مشاهده کردند.

این اثر همچنین به عملکرد ترکیبی قلیاییت، کلسیم، منیزیم و سولفات نسبت داده شده است که باعث افزایش تبدیل کلسترول به اسیدهای صفراوی و ترشح بعدی آنها می شود.

سایر نویسندگان نشان داده‌اند که مکمل فلوراید در رژیم غذایی (12 میلی‌گرم بر کیلوگرم) باعث کاهش کلسترول، تری‌گلیسرید و فسفولیپیدهای سرم در موش‌های صحرایی 22،23 و متعاقباً شیوع کمتر CVD و انفارکتوس میوکارد در مردانی که آب غنی از فلوراید و منیزیم می‌نوشیدند، مشاهده کردند. .

آب های بی کربناته باعث تحریک پریستالسیس و ترشح صفرا می شود. با توجه به بی کربنات موجود در آنها، مطالعات روی موش‌ها نشان داده است که این آب‌ها تا حدی اسیدیته معده را خنثی می‌کنند و به سرعت به دوازدهه منتقل می‌شوند، جایی که تمایل به قلیایی شدن دارند، که می‌تواند بر جذب کلسترول تأثیر بگذارد.

برخی از نویسندگان تأیید می کنند که مصرف آب معدنی غنی از نمک باعث بهبود تخلیه معده در افراد سوء هاضمه می شود 28 و آنهایی که سرشار از منیزیم هستند به تحرک روده کمک می کنند.

به طور سنتی، آب سخت، غنی از نمک های کلسیم و منیزیم، یک عامل محافظتی در برابر CVD در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد که این نوع آب خطر ابتلا به ایسکمی عروق کرونر را کاهش می‌دهد و ارتباطی بین محتوای کلسیم آب و مهم‌ترین عوامل خطر CVD مشاهده شده است.

همچنین مشاهده شده است که مصرف این آب های غنی از کلسیم و/یا منیزیم ممکن است برای افراد مبتلا به فشار خون شریانی مفید باشد.

یک مطالعه متاآنالیز بیان می‌کند که مکمل رژیم غذایی با آب غنی از کلسیم، فشار خون سیستولیک را در افراد مبتلا به فشار خون بالا به میزان متوسطی کاهش می‌دهد، اما در افراد دارای فشار خون طبیعی تأثیر قابل‌توجهی ندارد.

فشار دیاستولیک در افراد دارای فشار خون بالا یا فشار خون طبیعی تغییری نکرد. با این حال، مشخص نیست که آیا نقش حفاظتی منحصراً به یک ماده معدنی مربوط می شود یا به گروهی از آنها. از این نظر، محتویات کلسیم، منیزیم، قلیاییت و سولفات می توانند به صورت ترکیبی دخالت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *