با خرید دارچین در بازار و خوردن آن در امتحانات خود موفق شوید

ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در دارچین در بازار نقش حیاتی در زندگی انسان دارند و به عنوان عوامل محافظت کننده از سلامت عمل می کنند. علاوه بر این نقش، آنتی اکسیدان ها یکی از افزودنی های کلیدی مورد استفاده در چربی ها و روغن ها هستند.

حتی در صنایع فرآوری مواد غذایی، از آنتی اکسیدان ها برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از فساد مواد غذایی استفاده شده است. ادویه ها و گیاهان دارویی به عنوان منابع آنتی اکسیدان های مفید در برابر بیماری های مختلف به سرعت مورد توجه قرار گرفته اند.

آنتی اکسیدان ها به عنوان مهم ترین محرک ها در پیشرفت و وجود انسان در نظر گرفته شده اند، زیرا به رادیکال های آزاد و آسیب در بیماری های متابولیک و سندرم های مرتبط با سن انسان و سایر حیوانات پاسخ می دهند.

مانچینی فیلهو و همکاران عصاره‌های مختلفی از دارچین مانند عصاره‌های اتری، آبی و متانولی را گزارش کردند که فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی قابل‌توجهی نشان داده‌اند.

مطالعه‌ای روی موش‌ها گزارش داد که تجویز پودر پوست C. verum (10%) به مدت 90 روز فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی ایجاد می‌کند که توسط آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی قلبی و کبدی، دین‌های مزدوج لیپیدی و گلوتاتیون (GSH) نشان داده شده است.

یک گروه تحقیقاتی گزارش داد که روغن دارچین به طور بالقوه فعالیتی مشابه سوپراکسید دیسموتاز (SOD-) نشان می دهد که با مهار ظرفیت مهاری خود اکسیداسیون پیروگالول نشان داده شده است.

عصاره آبی و الکلی (1 : 1) دارچین به طور بالقوه به طور قابل توجهی اکسیداسیون اسیدهای چرب و پراکسیداسیون لیپیدی را در شرایط آزمایشگاهی مهار می کند.

فلاونوئیدهای مختلف جدا شده از دارچین دارای فعالیت های رادیکال های آزاد و خواص آنتی اکسیدانی هستند. مطالعه اثرات بازدارندگی سینامالدئید و سایر ترکیبات دارچین بر تولید اکسید نیتریک نشان داد که سینامالدئید دارای فعالیت بالقوه ای در برابر تولید اکسید نیتریک و همچنین بیان اکسید نیتریک القایی است.

بیشترین فعالیت های بازدارنده به ترتیب 81.5، 71.7 و 41.2 درصد با 1.0، 0.5 و 0.1 میکروگرم بر میکرولیتر گزارش شد. لین و همکاران فعالیت آنتی اکسیدانی in vivo دو عصاره مختلف، عصاره اتانولی و آب گرم پوست خشک C. cassia را گزارش کرد.

عصاره اتانولی C. cassia مهار قابل توجهی (96.3٪) در مقایسه با آنتی اکسیدان طبیعی α-توکوفرول (93.74٪) نشان داد. به طور کلی، دارچین فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به سایر ادویه های دسر نشان داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.